1463445164cvzxc_cf42d46f59Звичайно, причини у кожного різні, і вони можуть комбінуватись. Хтось таким чином хоче самовираження, іншому потрібне спілкування із великою кількістю однодумців. Одні люди таким чином шукають партнера не тільки у танці, інші сприймають це як спорт і можливість підтримувати себе у хорошій фізичній формі. Більшість цих причин вирішуються на заняттях. Коли ж ми приходимо на вечірку – безсумнівно – ми всі хочемо добре провести час. То ж нижче наведені поради допоможуть вам як мінімум його не зіпсувати.

Отже, з чого розпочинається танець?

Зазвичай, із запрошення до нього. Для соціального танцю, такого, як сальса, бачата, кізомба, зук чи інших, немає різниці, хто буде його ініціатором, хлопець чи дівчина. Але в будь-якому випадку це повинно бути ввічливо. Не варто підбігати до омріяного танцювального партнера з першими звуками музики і витягувати його (чи її) на танцмайданчик.

Не важливо, чи ви підійдете із повноцінним запрошенням до танцю, запропонуєте руку, чи просто встановите контакт очима – але встановити контакт потрібно до того, як розпочинати безпосередньо танець. Якщо ви добре знайомі, достатньо короткого «Потанцюємо?». Для мене ідеальне запрошення від незнайомого мені партнера прозвучало так: «Тобі подобається ця пісня?». Якщо ви плануєте запросити незнайому вам людину, поспостерігайте за декількома її попередніми танцями, або ж, якщо у вас не було такої можливості, принаймні запитайте в неї, чи танцює вона даний вид танцю і власне у тому стилі, в якому танцюєте ви.  В іншому випадку ви можете опинитись у ситуації, коли партнерка/партнер танцюють лише сальсу «на 2» або ж бачату-домінікану, а ви – сальсу «на 1» або бачату-модерну.

Коли не варто запрошувати?

По-перше, якщо вам самому (самій) не подобається або не до кінця зрозуміла музика, яка звучить. Варіант – музика зовсім не відповідає стилю, в якому ви танцюєте.По-друге, якщо ви явно бачите, що ваш візаві зайнятий розмовою, або цілеспрямовано прямує до бару/гардеробу/вбиральні. Ще один випадок – партнер/партнерка відтанцював підряд три-чотири швидких танці і напівживий присів за столик (сповзає по стіні). На наступний танець вже просто не вистачить сил.

Загалом, серед танцівників соціальних танців не прийнято відмовляти на запрошення. Але бувають випадки, коли відмова прийнятна або ж навіть доречна. В першу чергу це стосується романтичних танців – таких як бачата «сеншуал», кізомба, зук. На відмову в даному випадку ображатись не варто. Можлива відмова і тоді, коли ваш обранець чи обраниця взагалі не вміють танцювати той танець, на який ви запрошували. Інший варіант – коли після гарячого танцювання потрібно висохнути або просто привести себе в порядок.

Якщо ви відмовили у танці з будь-якої причини, ОБОВ’ЯЗКОВО поясніть причину і протягом вечірки підійдіть до того, кому відмовили, та запросіть на танець, який вам подобається.Salsa_dance_la_salsa_lviv

Сам процес танцювання повинен приносити задоволення вам обом. Пам’ятайте, що в першу чергу, ви танцюєте один для одного, а вже потім – для вдячної публіки, фотографів, друзів. Не варто під час вечірки відпрацьовувати на танцмайданчику, заповненому іншими парами, які

сь елементи/зв’язки/стилістику. Для цього існують тренування. Абсолютно неприпустимо виправляти вашого партнера/партнерку чи вказувати на його/її помилки під час танцю.

Це можна зробити після його завершення, і тільки в тому випадку, якщо ви отримали таке прохання. Зважайте на оточуючих і наявність вільного місця. Не варто виконувати складні підтримки на заповненому іншими танцюючими майданчику або намагатись зайняти його половину під час своєї стилістики. І обов’язково вибачтеся, якщо ви ненароком когось зачепили, чи, ще гірше, вдарили або стали на ногу. Якщо вас не почули – підійдіть і вибачтеся після завершення танцю.

По завершенню мелодії не кидайте свого напарника посеред майданчика в пошуках іншого. І обов’язково подякуйте один одному. Ви ж отримали справжнє задоволення, чи не так?

Продовження буде …

Автор: Аня Данчук

Схожі записи

Залишити відповідь