La Salsa Lviv | Руеда де касіно: неписані правила
16405
single,single-post,postid-16405,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Руеда де касіно: неписані правила

LaSalsa FM 2014

24 Лют Руеда де касіно: неписані правила

Руеда де касіно – це вид соціального танцю, в якому декілька пар танцюють наперед вивчені фігури, послідовність яких називає ведучий руеди – кантор. Руеду танцюють по колу навколо умовного центру і вона передбачає часті зміни партнерів.

Руеда – це дуже яскравий, веселий і запальний танець, і для того, щоб усі танцівники отримували задоволення від участі, необхідно знати і дотримуватись простих правил.

Що треба знати до початку руеди:

 • Руеда де касіно танцюється під відповідну музику: сальса кубана, тімба, сальсатон. Бажано, щоб темп був не надто високим. Якщо ви хочете організувати руеду, потрібно дочекатись відповідної композиції, інший варіант – попросити ді-джея її увімкнути;
 • Кантор визначається до початку руеди і може він бере відповідальність за руеду і за всіх її учасників. Якщо ви хочете станцювати руеду – необхідно пересвідчитись, що для цього вистачає місця і грає відповідна музична композиція.
 • Загальна руеда оголошується кантором. Якщо ви почули таке оголошення на вечірці – сміливо приймайте участь. В іншому випадку, якщо ви хочете приєднатись до руеди, необхідно сказати про своє бажання кантору і дочекатись дозволу. Будьте готовими до того, що кантор може вам відмовити – наприклад, якщо добре знайомий колектив хоче станцювати руеду зі складними елементами.
 • Руеда де касіно заснована на базових елементах кубинської сальси (касіно), тож мінімально необхідною умовою для участі є знання ритму і базового кроку (guapea), а також бажане знання найпростіших елементів – Dile que no, Enchufla, Adios (Prima).
 • В руеду завжди заходять парою. Перед тим, як приєднатись до руеди, необхідно запитати згоди партнера/партнерки. Якщо з будь якої причини ви хочете вийти з руеди, це необхідно робити у тій самій парі, в якій ви її починали.

Під час руеди:LaSalsa FM 2014-2

 • Кантор визначається до початку руеди, зазвичай це – найбільш досвідчений її учасник. Кантор може бути лише один, і тільки він вигукує назви фігур. Змінити кантора протягом руеди може тільки він сам.
 • Рівень руеди кантор визначає по найменш досвідченому учаснику. Якщо оголошується загальна руеда, в якій можуть танцювати початківці, не потрібно намагатись виконувати складні фігури.
 • Базові елементи руеди є однаковими або дуже подібними у будь якому куточку світу. Однак складніші фігури з однаковою назвою можуть відрізнятись. Тому, танцюючи руеду в незнайомому колективі, завжди потрібно слідкувати за кантором і виконувати фігури так само, як виконує їх він. Кантор може не лише вигукувати фігуру, але й показувати її певними жестами.
 • Назви фігури вигукуються голосно і чітко на рахунок 5, якщо назва довга – то раніше. Фігура завжди починає виконуватись на наступну вісімку після оголошення.
 • Якщо ви збились, або просто не знаєте якоїсь фігури – танцюйте базовий крок.
 • Пам’ятайте: найголовніше в руеді – вчасно змінити партнера. Якщо під час зміни партнерів ви загубились і залишились без партнера/партнерки – зупиніться і озирніться, підніміть руку. Вільна партнерка знайдеться. Партнер завжди підходить до партнерки, а не навпаки.
 • Кантор повинен слідкувати за колом і синхронністю рухів. Наступна фігура оголошується лише після того, як усі пари закінчили виконувати попередню.
 • Кантор завжди доводить руеду до завершення.

І ось вам приклад руеди, станцьованої на нашій вечірці.

Немає коментарів

Залишити коментар

Яндекс.Метрика